2011-04-12
Informacija žiniasklaidai

 

Tuščios politikų diskusijos dėl rinktinės „Vytis“ naikinimo

 

Asociacija „Apsaugos verslo grupė“ (toliau - AVG), reaguodama į dienraščio „Lietuvos rytas“ balandžio 7 d. publikaciją „Policijos verslas klesti net ir uždraustas“, atkreipia visuomenės dėmesį, kad policijos rinktinei „Vytis“ nutraukus komercinių paslaugų teikimą – privačių asmenų ir turto apsaugą, atokesni rajonai bei mažieji miesteliai neliks be apsaugos.

Konkurencijos tarnyba 2006 m. pripažino, kad policijos teikiamos komercinės paslaugos prieštarauja Konkurencijos įstatymui. Šiuo klausimu aiškią poziciją yra išsakiusi ir šalies Prezidentė. Prezidento kanceliarijos rašte teigiama, kad „policijai būtina atsisakyti jai nebūdingos veiklos ir visą dėmesį sutelkti į tiesiogines funkcijas“. Nepaisant to, pastaruoju metu politiniuose sluoksniuose kyla nepagrįstų diskusijų dėl policijos vykdomos komercinės veiklos, dėl atleidžiamų iš darbo policijos pareigūnų, dėl to ar pakankamai bus užtikrinamas saugumas periferiniuose rajonuose, dėl į biudžetą įplaukiančių pajamų už komercinę veiklą, tačiau pamirštami veiklos kaštai, kurių skaidrumas kelia abejonių dėl kryžminio finansavimo iš mokesčių mokėtojų pinigų.

„Kviečiame Lietuvos policijos vadovybę ir profesines organizacijas konstruktyviai diskusijai, kurios metu galėtumėm aiškiai ir konkrečiai atsakyti į visus iškylančius klausimus. Jau šiuo metu tvitrinti, kad nė vienas rajonas neliks be saugos paslaugų dėl šiuo metu vykdomos saugos tarnybų plėtros rinktinei „Vytis“ nutraukus subrangos sutartis su saugos tarnybomis“, - sakė asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ prezidentas Saulius Pridotkas.

AVG taip pat pažymi, kad bus dedamos visos pastangos, užtikrinant, jog geriausi policijos pareigūnai, saugos specialistai neliktų be darbo. Ši informacija 2011-02-21 pateikta raštuose Lietuvos Respublikos vyriausybei, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai bei Policijos dapartamentui prie LR VRM.

„Mūsų skaičiavimais, privatus verslas perimdamas vykdyti rinktinės „Vytis“ funkcijas sukurtų ženkliai daugiau darbo vietų, nei planuojama atleisti policijos pareigūnų bei valstybės biudžetą papildytų ženklesnėmis sumomis per mokesčių sistemą. Vertiname policijos profesionalumą bei sukauptą patirtį, tad geri savo srities specialistai tikrai neliks gatvėje ir nebus nuskriausti finansiškai. Dauguma AVG vienijančių ūkio subjektų civilizuotą verslą vykdo ilgiau nei 10 metų, nepaisant sunkmečio yra sukūrusios virš 5600 darbo vietų, o veiklos apyvarta viršija 400 mln. litų“, - tvirtino S. Pridotkas.

Įvertinant visus faktus, asociacija „Apsaugos verslo grupė“ nemato pagrindo, kodėl turėtų būti pratęsiamas policijos neteisėtai vykdomos komercinės saugos paslaugų teikimas ilgesniam laikui nei numatyta dabar – 2012 m. sausio 1 d.

 

 

Asociacijos „Apsaugos verslo grupė“

Prezidentas                                                                                                                                                        Saulius Pridotkas

 

 

 

Partneriai
Taikos g. 130A, Vilnius
LT-05226
Tel/faks.: 8 5 2628175
Mob. tel.: 8 611 32042
El. paštas: info@avg.lt